Menu
Úvod
Zápis detí 2023/2024
Prezentácia MŠ
Pozrite sa k nám
Aktivity
Semienko a rastlinka
Svetom s počítačom
Zamestnanci
Výučba anglického jazyka
Galéria English
Logopedická starostlivosť
Fotogaléria
Galéria pre rodičov
Logopédia
Psychologická starostlivosť
2 % dane z príjmu
Poradné orgány školy
Hodnotiaca správa
Kontakt
Vyhľadávanie
- - - - - - - - - - - - - -
Ďakujeme sponzorom
Kniha návštev
Výtvarno-kreatívna súťaž Zvedaví Felix
 

Úvod arrow 2 % dane z príjmu
Milí rodičia Tlačiť E-mail

 Vaše dieťa sa nachádza v jedinečnom a  najcitlivejšom období svojho vývoja, akým je práve predškolský vek. Ako mamina dvoch malých synčekov som prešla tou strastiplnou cestou prvých dní a týždňov pobytu detí v materskej škole. Eufóriu z nových zážitkov vystriedal plač, vzdor a nechuť opustiť známe domáce prostredie a ísť každé ráno do materskej škôlky.

Určite si uvedomujete, že pre toho malého človiečika, ktorý strávil dlhé láskyplné obdobie s ľuďmi, ktorých má najradšej, nie je vôbec ľahké náhle opustiť teplo domova a ísť v ústrety novým skúsenostiam a zážitkom, pri ktorých ho už nebudú sprevádzať maminka s tatinkom, ale cudzie pani učiteľky a neznáme deti v novom prostredí.
Pre deti v predškolskom veku je prirodzeným prostredím rodina. Zároveň je im vlastná už aj potreba vytvárať si vzťahy so svojimi rovesníkmi. Naše predškolské zariadenie chce Vašim deťom poskytnúť oboje: láskavé rodinné prostredie, vytvorené skúsenými a empatickými pedagógmi a pomocným personálom, ako aj možnosť spoznávaž nových priateľov, učiť sa medziľudským vzťahom a ich pravidlám a pripraviť sa tak na dlhé obdobie strávené v kolektíve spolužiakov v škole. 
Renáta Hruščová
zriaďovateľka materskej školy
 
< Predchádzajúca